انیمیشن حلقه : آموختن احترام به تفاوت ها

  • توسط admin
  • مهر 15, 1399
  • 0
معرفی انیمیشن حلقه 2020

انیمیشن حلقه یک انیمیشن کوتاه ماجراجویانه و محصولی از  Pixar Animation Studio است. این انیمیشن جزو پروژه‌ی SparkShorts کمپانی پیکسار است. در این پروژه به انیماتورها و کارگردانان پیکسار فرصتی 6 ماهه و بودجه‌ای محدود داده شد تا انیمیشن کوتاه خود را بسازند. انیمیشن‌های کوتاهی مثل پرل Purl  و کیتبل Kitbull جزو این پروژه هستند. این آثار را می‌توانید در ویزور کیدز تماشا کنید.

این انیمیشن‌های کوتاه مستقل، برگرفته از تجربه‌ شخصی افراد در زندگی هستند. به گفته‌ یکی از سازندگان، پروژه‌ SparkShorts برای کشف داستان سرایان جدید، تکنیک‌های جدید روایت داستان و فرصتی برای نشان دادن استعدادهای بالقوه‌ی هنرمندان با روش‌های مبتکرانه است.

انیمیشن حلقه Loop

چرا نام حلقه Loop برای این انیمیشن انتخاب شد؟

نویسنده و کارگردان این اثر، «اریکا میلسوم» درباره‌ی دلیل نامگذاری این انیمیشن به Loop گفته است که 2 شخصیت اصلی داستان در یک لوپ یا یک دور حلقه‌ای شکل در اطراف یک دریاچه است که یاد می‌گیرند تفاوت‌های یکدیگر را درک کنند و با هم ارتباط برقرار کنند. این انیمیشن 10 ژانویه 2020 از  Disney+ پخش شده است. با ادامه با انیمیشن کوتاه حلقه بیشتر آشنا می‌شویم.

خلاصه داستان انیمیشن حلقه Loop

«رنه» دختر 13 ساله است که به دلیل بیماری Nonverbal autism (یکی از طیف های اختلال اوتیسم) توانایی صحبت کردن ندارد. او در یک قایق کوچک آرام و با حوصله منتظر است تا یک هم تیمی پیدا کند و بتواند دور دریاچه را بگردد. در همین حین پسری به نام «مارکوس» از راه می‌رسد. مدیر اردوگاهی که در آن هستند از مارکوس می‌خواهد تا با رنه به قایق رانی برود. مارکوس هیچ تمایلی به این کار ندارد اما در نهایت با رنه همراه می‌شود. مارکوس حسابی پرحرف است و سعی می‌کند با رنه ارتباط برقرار کند اما کار ساده‌ای نیست. رنه گاهی صداهایی از خودش تولید می‌کند اما برای مارکوس غیر قابل درک است. رنه از چیزی ناراحت است و مارکوس هم این را متوجه شده، اما چطور باید زبان او را بفهمد؟

انیمیشن حلقه Loop محصول 2020

نگاهی کلی به انیمیشن Loop

شخصیت اصلی انیمیشن حلقه ، اوتیستیک است. به این معنا که نوعی اختلال رشدی دارد که در زمينه رفتارهای اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی او را ضعیف کرده است. رفتارهای رنه، صداها و حرکاتش، همگی برداشتی از دختری اوتیستیک است و با دقت و ظرافت خاصی به تصویر کشیده شده است. ظرافتی که از استودیو پیکسار بر می‌آید و بس.

نمایی از انیمیشن حلقه Loop

 در روند داستان گاهی ماجرا را از زاویه دید مارکوس و گاهی از زاویه دید رنه می‌بینیم. این زاویه دید جدید کمک می‌کند تا اندکی با اتفاقاتی که یک فرد اوتیستیک با آن مواجه است، آشنا شویم. این انیمیشن با روایتی زیبا درباره‌ی برقراری ارتباط بین 2 نفر که هیچ درکی از هم ندارند می‌گوید. حرکت قایق مصداق نوع ارتباط مارکوس و رنه است. در ابتدا که آنها نمی‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند، قایق هم ثابت است و مسلما با پارو زدن یک نفره کاری از پیش نمی‌برد. اما حلقه، داستان صبوری و انسانیت است. داستان دوستی بین انسان‌ها است و صدای کسانی است که در تا پیش از این در رسانه‌ها صدایی نداشتند.

بیشتر بخوانید  معرفی انیمیشن روح Soul جدیدترین اثر پیکسار و شانس اسکار 2021

انیمیشن حلقه Loop را می‌توانید در وب سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید. امیدواریم از تماشای آن لذت ببرید. ضمن آن که اگر به تماشای انیمیشن های جدید 2020 نیز علاقه دارید می‌توانید این مقاله را هم که به معرفی انیمیشن مورتال کمبت : انتقام اسکورپیون پرداخته است، در بلاگ ویزور کیدز مطالعه کنید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است