معرفی انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری

  • توسط admin
  • مهر 13, 1399
  • 0
معرفی انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری

انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری Primal Tales of Savagery ، جدیدترین ساخته‌ی «گندی تارتاکوفسکی» است که پیش از این با آثاری چون «آزمایشگاه دکستر» و مجموعه انیمیشن هتل ترانسیلوانیا با او آشنایی داشتیم. انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری ، اثری اکشن و ماجراجویانه و در واقع بازگویی 4 قسمت اول سریال Primal است که تارتاکوفسکی در 10 قسمت به صورت سریالی انیمیشنی برای بزرگسالان آن را ساخته است. این سریال در فضایی ماقبل تاریخی زندگی انسان‌ اولیه در کنار دایناسورها را به تصویر کشیده است. نبردی خشن و خونین برای بقا. در ادامه با این انیمیشن بیشتر آشنا می‌شویم.

تریلر انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری Primal Tales of Savagery

*این تریلر دارای صحنه‌های خشونت آمیز است و تماشای آن به افراد زیر 13 سال توصیه نمی‌شود*

خلاصه داستان انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری

انیمیشن کهن: قصه‌های وحشی گری داستان مردی غارنشین را نشان می‌دهد. او تمام مدت روز را صرف تهیه غذا در محیطی می‌گذراند که خودش طعمه‌ای متحرک برای دیگر شکارچیان است. یک روز که او بعد از چالش‌های بسیار با غذا به سمت غارش می‌رود، از دور می‌بیند که چند بچه دایناسور شکارچی، همسر و فرزندانش را از بین می‌برند. مرد غارنشین در حین شکار، مشابه همان اتفاقی که برایش افتاد را می‌بیند. با این تفاوت که این بار دایناسورهای شکارچی به 2 بچه دایناسور کوچک حمله می‌کنند. او با مادر دایناسورها همدردی می‌کند و به کمکش می‌رود اما دیر شده و هر دو بچه دایناسور خوراک شکارچی بی رحم می‌شوند. حالا مرد غارنشین و این دوست دایناسوری که به تازگی پیدا کرده است هر دو در لب مرز انقراض باید برای ادامه‌ی زندگی تلاش کنند…

نمایی از انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری

نگاه کلی به این انیمیشن

انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری اثری اکشن و ماجراجویانه با المان‌هایی از ژانر ترسناک است. با نگاهی کلی به این انیمیشن می‌توان دید که بازی رنگ و نور، سایه‎‌ها و حالت چشم‌ها، چه در نماهای بسته و چه نماهای باز به خوبی احساسات شخصیت‌ها را نشان می‌دهند. در این انیمیشن بی دیالوگ، خشونت، نعره‌ها و فریادها بازتابی از اثبات وجود شخصیت‌ها هستند.

بیشتر بخوانید  انیمیشن اسکوب ؛ گروهی قدیمی با داستانی جدید

انگار همه‌ی شخصیت‌ها اسیر چرخه‌ای شده‌اند که از آن گریزی نیست. برای زنده ماندن باید دیگری را از پا در بیاوری. باید بخوری تا خورده نشوی و این دور، تا سر حد انقراض یا بقای یک گونه ادامه دارد. اما تارتاکوفسکی در دل اینهمه بی رحمی، مرد غارنشین و دایناسور را با هم همراه می‌کند. آنها که در این طبیعت وحشی دشمن بالقوه هم محسوب می‌شوند با حسی مشترک از یک تراژدی که برای هر دو رخ داده، برای بقا در یک جبهه می‌مانند.

انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری

اما وقتی صحبت از خشونت عریان این اثر می‌کنیم منظور چیست؟ منظور کودکانی هستند که درسته بلعیده می‌شوند، چشم‌هایی که به زور سنگ و نیزه از حدقه بیرون می‌زنند، صورت‌ها و بدن‌هایی که با چنگ و دندان پاره پاره می‌شوند و در نهایت خون‌هایی که از این نبردهای بعضا نابرابر به هر جهت پاشیده می‌شود. انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری نشان می‌دهد که اگر فرضا انسان‌ها با دایناسورها هم دوره می‌شدند، زندگی به چه صورت ادامه پیدا می‌کرد. چون به لحاظ تاریخی این اتفاق هرگز رخ نداده است.

تریلر انیمیشن کهن: قصه های وحشی گری Primal Tales of Savagery را می‌توانید از ویزور کیدز تماشا کنید. لینک دانلود این انیمیشن به زودی در وب سایت و اپلیکیشن ویزور کیدز قرار خواهد گرفت.

ضمنا شما می‌توانید این مقاله را نیز که درباره انیمیشن مدرسه کرانستون : منطقه هیولا نوشته شده است در بلاگ ویزور مطالعه کنید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است