انیمیشن درخت آرزوها ؛ دنیای زیبای حیوانات

  • توسط admin
  • شهریور 30, 1399
  • 0
معرفی انیمیشن درخت آرزوها

انیمیشن درخت آرزوها The Wishmas Tree اثری خانوادگی و ماجراجویانه با محتوایی اکولوژیکی و زیست محیطی است. این انیمیشن اولین اثر سینمایی بلند از کارگردان استرالیایی «ریکارد کاسو» است. درخت آرزوها انیمیشنی کامپیوتری است و در استودیو انیمیشن سازی Like A Photon Creative ساخته شده است. این انیمیشن که فوریه 2020 در استرالیا اکران شد، بازخوردهای نسبتا خوبی از تماشاگران گرفته است. در ادامه به معرفی کامل انیمیشن درخت آرزوها می‌پردازیم.

خلاصه انیمیشن The Wishmas Tree

شهر پناهگاه امن جایی است که از خطر انقراض گونه‌ها محفوظ مانده است. به واسطه‌ی آب و هوای معتدلش سرسبز و زیبا است و همه‌ی حیوانات در صلح در کنار هم زندگی می‌کنند. در این شهر هیچ حیوانی برای غذا خوردن شکار نمی‌کند در نتیجه امن‌ترین جا برای زندگی حیوانات است. در این شهر یک درخت جادویی وجود دارد که هر سال همه به پای آن می‌روند و با چیدن یک شکوفه آرزو می‌کنند. البته باید یادشان بماند که همیشه باید حداقل یک شکوفه روی درخت باقی بماند تا درخت بتواند به حیاتش ادامه دهد.

معرفی انیمیشن درخت آرزوها

در این میان، یک صاریغ کوچولو به نام «کری» بی توجه به هشدارها، آخرین شکوفه را می‌چیند و برای داشتن یک آب و هوای برفی آرزو می‌کند. او خیلی زود متوجه می‌شود که اشتباه بزرگی مرتکب شده و درخت در حال مردن است. حالا باید از پناهگاه امن بیرون بزند و تا دیر نشده شکوفه جدید درخت آرزوها را به شهرش ببرد. مسیرش سخت و پرچالش است و انقراض در کمین نشسته است. خطر حمله‌ی حیوانات شکارچی هم وجود دارد. آیا کری موفق می‌شود؟

تریلر انیمیشن درخت آرزوها The Wishmas Tree

آنچه والدین باید بدانند

این انیمیشن به موضوع مهمی مثل گرم شدن کره زمین پرداخته است که می‌تواند زمینه ساز یک مکالمه خوب با کودکان در این باره باشد. در انیمیشن درخت آرزوها ، شخصیت شرور داستان در واقع همان انقراض است که حیوانات را تسخیر می‌کند و شاید این موضوع برای کودکان ترسناک باشد. پیام مثبت این انیمیشن این است که همه‌ی حیوانات را دوست داشته باشیم. همچنین این انیمیشن بر دوستی و کار گروهی تاکید دارد و رابطه‌ی کری با خواهر بزرگترش پترا را گرم و صمیمی به تصویر کشیده است. از دیگر نکات آموزنده‌ی درخت آرزوها این است که هر کس باید مسئولیت کارهای خود را، خوب یا بد، بر عهده بگیرد و می‌بینیم که در روند داستان، شخصیت‌ها از اشتباهات خود درس می‌گیرند.

بیشتر بخوانید  معرفی انیمیشن فینیس و فرب 2020 : کندیس در برابر جهان

بعد از تماشای درخت آرزوها

بعد از تماشای این انیمیشن پر ماجرا می‌توانید با کودک درباره‌ی پیام‌های زیست محیطی آن صحبت کنید. مثلا بپرسید که در زندگی واقعی برای حفظ محیط زیست چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم؟ همچنین درباره‌ی رابطه‌ی خواهری کری و پترا صحبت کنید. اینکه چطور اختلافاتشان را با هم حل کردند. سپس وارد زندگی واقعی شوید و بپرسید چطور می‌توان با خواهر یا برادر رابطه‌ی دوستانه‌ای برقرار کرد؟ علاوه بر این‌ها از کودک بپرسید که آیا سکانسی از انیمیشن درخت آرزوها او را ترسانده است؟ کدام صحنه و چرا؟ در همین رابطه می‌توانید مقاله ای درباره این که چرا نباید کودکان خردسال را هنگام تماشای کارتون تنها بگذاریم؟ را در ویزور بخوانید.

نمایی از انیمیشن درخت آرزوها

تریلر انیمیشن درخت آرزوها The Wishmas Tree را هم اکنون می‌توانید از ویزور کیدز تماشا کنید. انیمیشن درخت آرزوها دوبله فارسی به زودی در وب سایت و اپلیکیشن ویزور در دسترس خواهد بود.

منبع: commonsensemedia

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است