نقد و بررسی انیمیشن سگ های نگهبان: هاپوهای زرنگ

  • توسط admin
  • خرداد 26, 1399
  • 0

انیمیشن سریالی سگ های نگهبان PAW Patrol را کمپانی کانادایی Spinmaster با همکاری استودیو «گرو» ساخته است. اولین قسمت از انیمیشن سگ های نگهبان در اگوست 2013 از کانال نیکلودیون پخش شد. این سریال درباره‌ پسر نوجوانی به نام «رایدر» است که مربی گروهی از سگ های جستجوگر و ناجی است. نام این گروه، PAW Patrol یا همان سگ های نگهبان است. این تیم در کنار هم امنیت شهرکی ساحلی را برقرار می‌کنند. هر کدام از سگ ها مجموعه مهارت‌هایی در زمینه‌ی خدمات اورژانسی دارند؛ مهارت‌های پلیسی، آتش نشانی و… همچنین هر کدام مجهز به کوله‌پشتی‌هایی به نام «پاپ پک» هستند که لوازم ضروری نجات در آن قرار دارد.

داستان سگ های نگهبان از چه قرار است؟

انیمیشن PAW Patrol داستان ٦ سگ ناجی است که به همسایه‌های خود کمک می‌کنند. نام سگ‌ها، «چیس»، «مارشال»، «راکی»، «روبل»، «زوما» و «اسکای» است. آنها سگ‌هایی شجاع هستند و در هنگام انجام ماموریت‌هایشان هرکدام وظیفه‌ی مخصوص به خود را دارند. رهبر گروه سگ های نگهبان پسری به نام «رایدر» است، او تیم را دور هم جمع می‌کند و عملیات نجات را مدیریت می‌کند.

تریلر انیمیشن سگ های نگهبان

چرا انیمیشن سگ های نگهبان را تماشا کنیم؟

هر وقت که در ساحل مشکلی پیش بیاید، سگ های نگهبان خود را برای کمک می‌رسانند. گاهی به مهارت‌های حفاری روبل نیاز است و گاهی قدرت بویایی چیس به کار می‌آید. به هر حال با وجود این گروه شجاع و دوست داشتنی، جای هیچ نگرانی نیست. تماشای انیمیشن قهرمان بازی این توله سگ‌های بامزه نه تنها سرگرم کننده است بلکه درس‌های زیادی به کودکان می‌آموزد. اهمیت دادن و کمک به دیگران و همچنین شجاع بودن در مواجه شدن با مشکلات از جمله درس‌های مهمی است که این انیمیشن به کودکان آموزش می‌دهد.

شاید بهترین ویژگی این برنامه، اهمیت مشورت، همفکری و حل مساله است. سگ های نگهبان نسنجیده دست به کار نمی‌شوند. آنها با هم مشورت می‌کنند و بهترین کسی که با مهارتش می‌تواند کمک کند را انتخاب می‌کنند. در حین انجام ماموریت هم به یکدیگر کمک می‌کنند. در زندگی واقعی شاید هیچ وقت نیازی نباشد که کودک به همسایه‌ها کمک کند اما این همکاری را می‌تواند در کارهای خانه و کمک به خواهر و برادرش داشته باشد.

بیشتر بخوانید  اولترامن Ultraman قهرمان محبوب ژاپنی

بعد از تماشای انیمیشن…

اکثر کودکان بیشتر از هر چیز به تماشای کارتون علاقه دارند. بنابراین مهم است که اثرات مثبت و منفی تماشای کارتون‌ها را در نظر بگیریم. مثلا بعد از تماشای انیمیشن سریالی سگ های نگهبان می‌توانید درباره‌ی اهمیت همدلی با بقیه صحبت کنید. از کودک بپرسید که بعد از کمک کردن به یک نفر چه احساسی به او دست می‌دهد؟ یا از او بپرسید، تا به حال در موقعیتی قرار گرفته است که نیاز به کمک داشته باشد؟ و در صورت مثبت بودن جواب، بپرسید که آن شخص چطور به او کمک کرده است؟ علاوه بر این‌ها می‌توانید با کودک درباره‌ی شجاعت و کار گروهی شخصیت‌های داستان صحبت کنید.

شاید برای کودک سوال پیش بیاید که برای کمک به دیگران به چه مهارت‌های نیاز دارد. در این صورت درباره‌ی مهارت‌ها و توانایی‌های او و اینکه چه کمکی در خانه یا بیرون از خانه از دست او بر می‌آید صحبت کنید. در صورتی که کودک با الهام از این انیمیشن دوست داشت به دیگران کمک کند، با او همراه شوید تا در خانه یا مدرسه کار یا پروژه‌ای را انجام دهد. اندازه و نوع کار مهم نیست، مهم این است که کودک با انجام آن کار احساس قهرمان بودن داشته باشد.

سریال سگ های نگهبان / PAW Patrol از سال ٢٠١٣ در حال پخش است. تمام قسمت‌های انیمیشن دوبله فارسی سگ‌های نگهبان را می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن ویزور کیدز تماشا کنید.

منبع: commonsensemedia

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است