کرونا و کودکان ؛ آموزش به کودکان با انیمیشن

  • توسط زهرا توللی
  • اردیبهشت 29, 1399
  • 0

حالا که همه گیری ویروس کرونا سبک زندگی همه را به شکلی تغییر داده است دیگر زمان آن رسیده این موضوع را به شکلی درست برای کودکان هم توضیح دهیم. درست شرح دادن این مساله از این بابت مهم است که هشدار دادن زیاد باعث ایجاد ترس و اضطراب در کودک می‌شود و ساده گرفتن آن، نظر کودک را جلب نمی‌کند. در صورت بازگشایی مدارس، کودکان در مسیر رفت و آمد، در کلاس و محوطه‌ی بازی در معرض آلودگی به ویروس قرار می‌گیرند.

در ابتدا گفته می‌شد که کودکان از این ویروس در امان هستند اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد کودکان هم به کرونا مبتلا می‌َشوند. بنابراین آشنا شدن با این ویروس، اینکه از کجا آمده و عملکردش در بدن به چه صورت است تاثیر بسزایی در محفوظ نگه داشتن کودک در مقابل ویروس کرونا دارد. همچنین بهتر است کودکان نحوه‌ی انتشار آن را بدانند تا بهتر بتوانیم درباره‌ی راه‌های جلوگیری از انتشار این ویروس با آنها صحبت کنیم.

چطور کودکان را از کرونا آگاه کنیم؟

صحبت کردن با کودکان برای آگاه سازی آنها از اتفاقات پیرامون زندگی امری مهم و ضروری است. اما گاهی جلب توجه کودک و ساده توضیح دادن مسائل به نحوی که برای او کاملا قابل فهم باشد کار چندان آسانی نیست. در این گونه مواقع کمک گرفتن از ابزارهای کمکی مثل ویدیوهای آموزشی بسیار کارآمد است. برای مثال با پخش یک ویدیوی آموزشی، به سادگی می‌توانیم کودکان را با ویروس کرونا آشنا کنیم.

انیمیشن‌هایی مثل «دکتر پاندا و توتو» Dr.Panda با زبانی ساده و به صورت تعاملی مسائل مختلف را به کودک آموزش می‌دهد. در این انیمیشن در واقع دکتر پاندا برای توتو که یک لاک‌پشت کوچولو است توضیح می‌دهد که ویروس کرونا از کجا آمد، چطور به انسان منتقل شد، چطور در بدن باعث بیماری افراد می‌شود، بدن چطور از خودش دفاع می‌کند و در نهایت نکاتی را آموزش می‌دهد که برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس موثر است. این ویدیوی آموزشی را به کودک نشان دهید سپس درباره‌ی آن با او صحبت کنید.

بیشتر بخوانید  ٢٩ نکته‌ی جالب از پشت صحنه‌ی انیمیشن باب اسفنجی
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است