نقد و بررسی انیمیشن مربی اژدها ٣ How to train your dragon 3

  • توسط admin
  • اسفند 16, 1398
  • 0

«مربی اژدها ٣ : دنیای پنهان» ( How to train your dragon 3 ) سومین قسمت از مجموعه‌ی انیمیشن «مربی اژدها» و البته به اندازه‌ی قسمت‌های قبل جذاب و پرطرفدار است. این انیمیشن اوایل ٢٠١٩ اکران شد و به واسطه‌ی داشتن یک پیشینه‌ی مثبت از همان روزهای اول جای خودش را در میان طرفداران باز کرد و در فهرست بهترین انیمیشن‌های ٢٠١٩ جای گرفت.

آنچه در دو قسمت قبلی مربی اژدها گذشت

*خطر لو رفتن داستان برای کسانی که هنوز موفق به تماشای آن نشدند*

در قسمت اول انیمیشن مربی اژدها (چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم) دیدیم در جزیره‌ای در یک منطقه‌ی دوردست وایکینگ‌ها زندگی می‌کنند. سرزمین آنها، مدت‌هاست که مورد هجوم گله‌ای از اژدها قرار می‌گیرد. «هیکاپ»، پسر نوجوانی است که کم‌کم باید مبارزه کردن را یاد بگیرد و از شهرش دفاع کند. روزی پدرش با یک اژدها از نوعِ «خشم شب» به خانه برمی‌گردد. اژدهای خشم‌ شب بسیار خطرناک هستند و کشتن آنها کار سختی است. هیکاپ با این اژدها دوست می‌شود و نامش را «بی‌دندان» می‌گذارد. او به مرور نکاتی از بی‌دندان یاد می‌گیرد که با آنها می‌تواند در میدان نبرد اژدها را شکست دهد. هیکاپ متوجه می‌شود آنها از شدت گرسنگی و برای به دست آوردن غذا به دهکده حمله می‌کردند. در نهایت رابطه وایکینگ‌ها و اژدهایان بهتر می‌شود.

how-to-train-your-dragon3-01

در مربی اژدها ٢ که در آن پنج سال از ماجرای فیلم اول گذشته، هیکاپ با آسترید دوست‌های خوبی برای هم شدند و اوضاع با بی‌دندان خوب پیش می‌رود. اما از طرفی «درگو» در حال ایجاد یک ارتش است که سربازان آن اژدها هستند. در نهایت بعد از درگیری‌های بسیار بین وایکینگ‌ها و اژدهایان صلح برقرار می‌شود. هیکاپ هم جانشین پدر و رئیس قبیله می‌شود.

آنچه والدین باید درباره‌ی مربی اژدها ٣ بدانند

انیمیشن «مربی اژدها: دنیای پنهان» سومین (و احتمالا آخرین) قسمت از مجموعه داستان محبوب «مربی اژدها» است. این انیمیشن ماجرای وایکینگ جوانی به نام هیکاپ است که باید تصمیمات بزرگی بگیرد. او و اژدهایش، بی‌دندان، باید علیه نیروهای تاریکی که اژدهایان را اسیر کردند و مورد آزار قرار می‌دهند مبارزه کند. در این انیمیشن اگرچه صحنه‌های خونریزی وجود ندارد و اکثر نبردها زیاد جدی نیستند اما حس هیجان و تعلیق، مبارزه انسان با انسان، انسان با اژدها و اژدها با اژدها دیده می‌شود. در عین حال، پیام‌هایی از دوستی، کار گروهی، شجاعت و اهمیت خانواده در آن به وفور دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید  معرفی ۷ کارتون دخترانه برتر که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده‌اند

ماجرای مربی اژدها ٣ از چه قرار است؟

مربی اژدها ٣ : دنیای پنهان، وایکینگ‌ها را نشان می‌دهد که به همزیستی مسالمت‌آمیزی با اژدهایان رسیده‌اند. اما عده‌ای جاه‌طلب که می‌خواهند دنیا را فتح کنند به این صلح پایان می‌دهند. یک شکارچی اژدها به نام «گریمل»، یک اژدهای ماده را برای فریب دادن بی‌دندان سراغ او می‌فرستند. اوضاع بهم ریخته شده و هیکاپ و بی‌دندان هرکدام باید برای نجات گونه‌ی خودش تلاش کند.

night-fury

بعد از تماشای مربی اژدها ٣

بعد از تماشای انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ٣ » ( How to train your dragon 3 ) با کودک درباره‌ی شخصیت‌های اصلی آن صحبت کنید. بپرسید که هیکاپ و بی‌دندان هرکدام چه تصمیمی برای خود گرفتند؟ آیا تصمیم درستی بود؟ آیا آنها رهبر خوبی برای نوع خودشان هستند؟ همچنین درباره چگونگی شکل دادن کار گروهی بین شخصیت‌ها و نقاط قوت آنها صحبت کنید. همچنین درباره زن و مرد اصلی داستان یعنی آسترید و هیکاپ صحبت کنید. بپرسید آیا آنها مثل هر زوج دیگری در انیمیشن‌های دیگر هستند؟ درباره شخصیت گریمل هم سوال کنید، اینکه چرا مخالف صلح است؟ و آیا به نظر کودک در دنیای واقعی شبیه به گریمل کسی را داریم؟

از کودک بپرسید که آیا این انیمیشن برایش ترسناک بوده است؟ در صورت مثبت بودن جواب بپرسید کدام قسمت؟ به این ترتیب می‌توان فهمید که کودک از چه چیزی ممکن است بترسد.

انیمیشن مربی اژدها ٣ در ژانر اکشن و فانتزی ساخته شده و برای گروه سنی بالای ٦ سال مناسب است. این انیمیشن نامزد جوایز اسکار و گلدن‌گلوب شده است و چندین جایزه معتبر سینمایی در کارنامه‌اش دارد. انیمیشن دوبله فارسی مربی اژدها ٣ را می‌توانید در سایت و اپلیکیشن ویزورکیدز تماشا کنید.

منبع: commonsensemedia

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است