انیمیشن فروزن ٢ (Frozen) و ظهور پرنسس‌های قوی و مستقل

  • توسط admin
  • بهمن 29, 1398
  • 0
frozen

بعد از موفقیت چشمگیر انیمیشن فروزن ١ یا همان یخ زده ، قسمت دوم آن با عنوان انیمیشن فروزن ٢ (Frozen) اواخر ٢٠١٩ اکران شد. کارتون فروزن ١ که با بودجه‌ای در حدود ١٥٠ میلیون دلار ساخته شده است در اولین هفته‌ی اکران بیش از ١٣٠ میلیون فروخت. فروش جهانی این انیمشن در نهایت به حدود یک و نیم میلیارد دلار رسید. محبوبیت این انیمیشن طی چند سال گذشته در سطح بالایی ماند و السا و آنا جزو محبوب‌ترین پرنسس‌های دیزنی شدند. محبوبیت کارتون فروزن ٢ (Frozen) به نسبت نسخه‌ی اولش کمتر است، هم در نظر مردم و هم در نظر منتقدان فیلم. با این حال انیمیشن فروزن ٢ در نود و دومین مراسم جوایز اسکار نامزد عنوان بهترین انیمیشن شد اما جایزه را رقیبش انیمیشن داستان اسباب‌بازی ٤ برد.

آنونس انیمیشن فروزن (یخ زده)

خلاصه داستان کارتون فروزن ٢ (Frozen)

در قسمت جدید این انیمیشن، السا به دنبال منبع قدرتش راهی یک سفر پرمخاطره می‌شود و آنا، اولاف و کریستوف تصمیم می‌گیرند در این راه به او کمک کنند.

آنچه والدین بهتر است درباره انیمیشن فروزن ٢ (Frozen) بدانند

انیمیشن فروزن ٢ ، دنباله‌ای بر فیلم پرفروش فروزن یا همان یخ زده است که شش سال پیش پخش شد. این قسمت ادامه‌ی ماجراجویی ملکه جادویی سرزمین آرندل، السا، خواهر دلسوزش، آنا و آدم‌برفی محبوب همه، اولاف است. در کارتون فروزن ٢ این بار همگی در مسیری پرخطر به سوی سرزمین جنگل‌های طلسم‌شده می‌روند تا منشا قدرت السا را پیدا کنند. این دو خواهر درباره‌ی پیشینه‌ی و مرگ پدر و مادرشان اطلاعاتی به دست می‌آورند که تماشای آن احتمالا ناراحت‌کننده است. البته به لطف اولاف و شوخی‌های بامزه‌ی او و همچنین موسیقی زیبای فیلم، فضا شاد می‌شود.

توجه داشته باشید که در این انیمیشن شاهد صحنه‌هایی از درگیری، تعقیب و گریز، مبارزه با شمشیرو حتی مرگ هستید. در کنار آن بر مواردی مثل ارتباط بین دو خواهر، توانمندسازی، صبر و تحمل، پشتکار و عشق حقیقی تاکیر شده است. به علاوه شخصیت‌های اصلی یعنی السا و آنا هر دو نمونه‌ی زنی قوی و پیشرو هستند که ضمن مدیریت شرایط پیش آمده به هم کمک می‌رسانند.

بیشتر بخوانید  معرفی انیمیشن مورتال کمبت: انتقام اسکورپیون

بعد از تماشای کارتون فروزن ٢

بعد از تماشای انیمیشن فروزن ٢ از کودک بپرسید که آیا به لحاظ لحن با قسمت اول آن تفاوتی داشت؟ چه میزان از خشونت در آن بود؟ آیا تماشای صحنه‌هایی که شخصیت‌ها در خطر بودند ناراحت کننده بود؟ از کودک بخواهید درباره‌ی شخصیت‌های داستان و قدرت‌های آنها صحبت کند. همچنین بپرسید که چرا شجاعت، پشتکار و کار گروهی مهم است؟

می‌توانید درباره‌ی موسیقی متن انیمیشن با کودک صحبت کنید و بپرسید که موسیقی فروزن ١ بهتر بود یا ٢؟ همچنین درباره‌ی تفاوت السا و آنا با دیگر پرنسس‌های دیزنی صحبت کنید. اینکه به نسبت بقیه پرنسس‌ها قوی‌تر هستند و چرا؟

این انیمیشن مناسب برای رده‌ی سنی بالای شش سال است. کارتون فروزن دوبله فارسی را می‌توانید در سایت و اپلیکیشن ویزور تماشا کنید.

منبع: commonsensemedia

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است