کودک و رسانه؛ تاثیر رسانه بر یادگیری زبان دوم

  • توسط admin
  • بهمن 8, 1398
  • 0

حتما شما هم دغدغه‌ی آموزش زبان دوم به کودکتان را دارید. از همه مهمتر حتما شما هم از این همه تبلیغات آموزش زبان به کودکان گیج شده‌اید. در این مطلب از مجله‌ی اینترنتی ویزور سعی می‌کنیم تا راه حلی ارزان اما بسیار تاثیرگذار را برای شما شرح دهیم. پیوند کودک و رسانه تاثیرات مثبتی در روند یادگیری او خواهند داشت.

تماشای برنامه‌های تلویزیونی خارجی یا استفاده از اپلیکشن‌های آموزش زبان، روش هایی هستند که تربیت کودکان دوزبانه را آسان می‌کنند.

اگر می‌خواهید فرزندانتان زبانی خارجی یاد بگیرند، وظیفه‌ی مهمی بر گردن شماست اما بدانید که ارزشش را دارد. یادگیری زبان دوم، دریچه‌ای جدید به روی کودکان باز می‌کند. به لطف اینترنت و دیگر ابزارهای ارتباطی، تمام دنیا با هم در ارتباطند و امروزه زبان انگلیسی، پرکاربردترین زبان دنیاست. در این وضعیت، دانستن این زبان، حتما مزیت به حساب می‌آید.

زمانی که در حال یادگیری زبان دوم هستید بهتر است تا می توانید به آن زبان گوش کنید، بخوانید و صحبت کنید. اگر برایتان مقدور است، با خانواده به کشوری انگلیسی‎زبان سفر کنید تا بیشتر با فرهنگ و زبان آنها آشنا شوید. در اینجا چند نکته را مرور می‌کنیم که به شما و کودکتان کمک می‌کند انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد بگیرید.

۱-استفاده از رسانه انگلیسی زبان برای کودک

از رسانه‌ای استفاده کنید که آموزش زبان انگلیسی را در برنامه‌ی خود داشته باشد. شما هم با کودکتان برنامه‌ی آموزش زبان را تماشا کنید. از این طریق، کودکان متوجه می‌شوند که این یادگیری یک هدف خانوادگی است که قرار است همگی با هم پیش ببرند.

با کودک برنامه آموزش زبان تماشا کنید

۲-کتاب دوزبانه بخوانید

خواندن، بهترین راه گسترش دامنه‌ی واژگان و یادگیری دستور زبان است. این فرآیند را با خواندن کتاب‌های دوزبانه و یا کتاب‌هایی که کلمات انگلیسی دارند شروع کنید.

۳-برنامه زبان اصلی ببینید

تماشای برنامه‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی به یادگیری واژگان، تلفظ آنها و فرهنگ این زبان کمک می کند. تماشای این برنامه‌ها مهارت شنیدن کودکان را تقویت می‌کند. دردسته‌بندی سایت ویزورکیدز می‌توانید به برنامه‌های زبان اصلی دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید  اعتیاد به تکنولوژی ؛ آنچه که والدین باید بدانند

۴-فیلم زبان اصلی ببینید

در حین تماشای فیلم زبان انگلیسی را انتخاب کنید. چون کودک شما در محیطی فارسی‌زبان زندگی می‌کند، کنار آمدن با تماشای برنامه به زبان انگلیسی در ابتدا برایش سخت خواهد بود. اما بدانید که گوش کردن به زبان انگلیسی، در یادگیری و تقویت مهارت شنیدن تاثیر بسزایی دارد.

۵-از اپلیکیشن‌های آموزشی استفاده کنید

برای آشنایی بیشترکودک و رسانه، از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که واژگان انگلیسی را آموزش می‌دهند. در بعضی از این برنامه‌ها می‌توانید زبان اول کودک را مشخص کنید. مراقب باشید که کودکان به دستگاه‌های الکترونیکی وابسته نشوند.

۶-برای آشنایی بهتر کودک و رسانه، مستند ببینید

مستندهایی برای کودکان پخش کنید که تاریخ، فرهنگ و شیوه‌ی زندگی انگلیس‌زبان‌ها را آموزش دهند، اگر مکان‌هایی که در مستند نشان می‌دهد را شناختید درباره‌ی آن با کودکتان صحبت کنید.

آشنایی بهتر کودک با رسانه

۷-از کودک بخواهید خاطره بنویسد

از برنامه‌های خاطره‌نویسی آنلاین استفاده کنید. از بچه‌ها بخواهید تا آنچه یاد گرفتند را به زبان انگلیسی بنویسند و با دیگران به اشتراک بگذارند.


منبع: commonsensemedia

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است