شب سینمایی خانوادگی: یک راه حل ساده برای صمیمیت والدین و کودک

  • توسط admin
  • دی 15, 1398
  • 0
چطور یک شب سینمایی خانوادگی داشته باشیم ؟

گذراندن یک شب سینمایی خانوادگی در فضای گرم خانه می‌تواند راهی مناسب برای نزدیک‌تر شدن روابط بین فرزندان و والدین باشد.

اگر تعطیلات نزدیک است یا برنامه‌ای برای آخر هفته ندارید بهتر است برای گذراندن یک شب سینمایی با خانواده آماده شوید. اگر دوست دارید که اعتیاد به تکنولوژی در کودکتان کمتر شود باید با او در استفاده از رسانه‌ها شریک شوید. علاوه بر این با انجام چنین فعالیت‌هایی روابط شما هم صیمیمی‌تر خواهد شد. بنابراین می‌توانید این آخر هفته یک فیلم مناسب خانوادگی انتخاب کنید و سینمای خانگی خودتان را بسازید. اجازه دهید بچه‌ها یک بار در هفته با شما تا دیروقت بیدار باشند.

برای بهتر شدن این شب سینمایی خانوادگی به شما ۵ ترفند را آموزش خواهیم داد که امیدوارم به شما برای ساختن یک شب فوق العاده با خانواده کمک کند.

۱. تاریخ و زمان معین داشته باشید.

بهتر است برای این شب سینمای خانوادگی یک روز و ساعت دقیق تعیین کنید تا همه اعضای خانواده بتوانند در آن شرکت کنند. برای بهتر شدن شب سینمایی خانوادگی لحظاتی از دنیای تکنولوژی و کاری دور شوید؛ تلفن همراه و لب تاب را خاموش کنید و خانه را شبیه سینما کنید. اجازه دهید فرزندانتان بدانند که تمام این وقت در اختیار آن‌ها هستید و وقت گذراندن با آن‌ها را دوست دارید.

۲. از قبل فیلم را انتخاب کنید.

۲. از قبل فیلم را انتخاب کنید.

اگر فرزندان شما کم سن و سال هستند می‌توانید از انیمیشن‌های خانوادگی انتخاب کرده و اگر نوجوان هستند از فیلم‌های خانوادگی متناسب با رده‌ی سنی آن‌ها انتخاب کنید. می‌توانید از بچه‌ها هم بپرسید که دوست دارند چه فیلمی ببینند و مثلا یک هفته در میان انتخاب فیلم بر عهده فرزندتان باشد. با این کار شما احساس مسئولیت را هم در کودکتان تقویت می‌کنید.

۳. مکان مناسب را انتخاب کنید.

می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید روی پشت بام یا در حیاط خانه یک ملحفه یا پارچه سفید وصل کنید و با ویدیوپروجکشن فیلم پخش کنید. صندلی راحتی بگذارید و حتی چندتا از دوست‌های خانوادگی خود را دعوت کنید. همه جا را خاموش کرده و از فیلم لذت ببرید. می‌توانید به صورت گروهی هر هفته در خانه یکی از دوستان‌تان این برنامه را اجرا کرده و شب سینمایی خانوادگی و گروهی داشته باشید.

بیشتر بخوانید  کرونا و کودکان ؛ آموزش به کودکان با انیمیشن

۴. با چند ترفند آن را همچون تعطیلات خانوادگی هیجان‌انگیز کنید.

۴. اهمیت آن را جدی بگیرید.

می‌توانید مجموعه‌ی هری پاتر را برای نمایش انتخاب کنید و از قبل با کمی خلاقیت چند ترفند جادویی هم به فرزندتان آموزش دهید. حتی اگر فیلم موردنظرتان، کتابی داشته باشد می‌توانید قبل از نمایش کتاب آن را با هم بخوانید تا کودکتان هم به کتابخوانی تشویق شود.

اگر کمی خلاقیت داشته باشید، تم فیلم را به مکان نمایش اضافه کنید تا تجربه‌ای لذت بخش‌تر داشته باشید. مثلا می‌توانید غذای مورد علاقه‌ی شخصیت اول فیلم را به عنوان شام شب نوش جان کنید.

۵. در مورد آن صحبت کنید.

بعد از پایان نمایش، روز بعد وقتی را برای نقد و صحبت کردن درباره فیلمی که دیدید در نظر بگیرید. از کودکتان بخواهید که بگوید از فیلم چه درکی داشته و هر نظری که داشت آن را قبول کرده و با هم صحبت کنید. نظر او را درباره‌ی قهرمان و چیزهایی که می توانسته از آن یاد بگیرد بپرسید و اجازه دهید آزادنه صحبت کند حتی اگر یک کلمه باشد.

شب سینمایی خانوادگی

اصلا لازم نیست برای وقت گذراندن و خوشحال کردن کودکانتان هزینه زیادی صرف کنید. تنها با کمی خلاقیت می‌توانید اوقات بسیار خوب و مفیدی را برای خود و خانواده‌تان بسازید. شما هم اگر تجربه‌ای از انجام یک شب سینمایی خانوادگی دارید می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : commonsensemedia

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است