معرفی ۸ کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله

  • توسط admin
  • مرداد 16, 1398
  • 0
معرفی ۸ کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله

در این مطلب ویزور قصد داریم به معرفی ۸ کارتون عالی برای کودک نوپا (یعنی کودک یکساله تا کودک سه ساله ) شما بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

این روزها همه، از کودکان نوپا گرفته تا افراد مسن، جذب جعبه جادویی و نمایش‌های آن هستند. چشم و گوش کودک نوپای شما مخصوصا کودکان یکساله تا سه ساله، مانند دوربینی بسیار دقیق عمل كرده و از هر صحنه و صدایی فیلمبرداری می‌کند. از روابط عاطفی در سریال‌ها و فیلم‌ها گرفته تا تبلیغاتي که پخش می‌شود. حتی کوچک‌ترین سکانس‌ها از لنز تیزبین دوربین کودک نوپا مخفی نمی‌ماند و سخت‌گیرترین منتقدان به شمار می‌روند! بنابراين محتوای برنامه‌های تلويزيون و کارتون‌هایی که برای‌شان انتخاب می‌کنید اهميت بسياری دارد.

کارتون‌هایی که برای کودک نوپا انتخاب می‌کنید نباید خیلی خسته کننده، طولانی یا ترسناک باشند و انرژی آنها را کاهش دهد. انتخاب کارتون مناسب كودك نوپا فاكتورهايی دارد كه والدين بايد به آن توجه لازم را داشته باشند. این ۸ کارتون انتخاب‌های خوبی برای کودک یکساله ، دوساله و همچنین یک کودک سه ساله هستند:

۱. کتاب جنگل

معرفی 8 کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله - کتاب جنگل

کتاب جنگل کارتونی هیجان انگیز، سرگرم کننده و بامزه و پر از ماجراجویی برای کودک یکساله تا سه‌ساله شماست که در آن موگلی که شخصیت اصلی کارتون است، پسری است که در جنگل و میان گرگ ها، میمون ها و فیل‌ها بزرگ می شود. یکی از کاراکترهای کلیدی این داستان، خرسی بامزه است که موگلی را در جنگل همراهی و با او مانند یک پدر رفتار می‌کند. هرچند در این کارتون صحنه‌هایی از خشونت حیوانات وجود دارد اما ارزش موسیقی‌های گوشنواز آن خیلی بیشتر است و می‌تواند در لیست انتخابی شما باشد.

۲. ماشین‌ها

معرفی 8 کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله - ماشین ها

سازندگان کارتون ماشین‌ها درکارشان موفق بودند چون مخاطب و علایقش را بخوبی شناختند. کودکان از دیدن ماشین‌های مسابقه و هرآنچه به آن مربوط است غرق در لذت و هیجان می‌شوند حتی اگر کارتون با روند بسیار کند پیش برود. دنیای ماشین‌ها دنیای عجیب و رنگارنگی است و یکسری از ماشین‌ها فقط در کارتون‌ها و خاطرات کودکی وجود دارند. هرچند صحنه‌ها و ارزش‌های زندگی ساده‌ که در این کارتون می‌بینیم ممکن است کودک را دلسرد کند اما چیزهای قدیمی و عتیقه مثل یدک کش خوش قلب و مهربان قصه دلیلی می‌شود که کودک تماشای کارتون را رها نکند.

بیشتر بخوانید  تماشای تلویزیون برای کودکان؛ یک بحران یا فرصت؟

۳. جورج کنجکاو

معرفی 8 کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله

کارتون جورج کنجکاو با آغاز سفر متصدی یک موزه که در حقیقت یک کاوشگر هم هست برای کمک به دوستش و صاحب آن موزه به آفریقا شروع می‌شود. او در آفریقا بدنبال یک اثر هنری مهم می‌گردد که به جای آن با میمون کوچک سرکش و پر جنب و جوشی آشنا می‌شود و در ادامه داستان جورج و کنجکاوی‌هایش را دنبال می‌کنیم. داستان این میمون کوچک پر از خرابکاری و کارهای عجیب است اما در عین حال قلبی مهربان دارد و کنجکاویش به سود کاوشگر تمام می‌شود. سازندگان جورج کنجکاو معتقدند که تماشای این کارتون می‌تواند هوش بچه‌ها (شامل کودک یکساله و کودک سه ساله) را افزایش دهد. ‍پیش‌تر در مقاله‌ای به این موضوع پرداخته‌ایم که آیا تماشای کارتون جرج کنجکاو کودک شما را باهوش‌تر می‌کند؟ که در صورت تمایل می‌توانید مطالعه کنید.

۴. موش سرآشپز

معرفی ۸ کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله

مطمئن باشید کودک نو‍پای شما از دیدن موشی که در آشپزخانه به این سو و آن سو می‌رود و آشپزی می‌کند و برای رسیدن به رویاهایش در تلاش است، لذت میبرد. مشتاقانه حرکات موش و حرف‌هایش را دنبال می‌کند و از دیدن موشی در آشپزخانه نمیترسد! این کارتون داستانی راجع به دنبال کردن رویاها هست. البته رویاهای یک موش! رمی موشی است که با خانواده پرجمعیت و بزرگش جایی نزدیک پاریس زندگی می‌کند. رمی آرزو دارد یک سرآشپز فرانسوی معروف بشود و برای رسیدن به رویایش دست به هرکاری می‌زند و در نهایت موفق می‌شود. موش سرآشپز به عنوان یکی از انیمیشن‌هایی که به کودک شما درس زندگی می‌آموزند، به او یاد می‌دهد که با تلاش و جدیت می‌تواند به آرزوهای بزرگش برسد.

۵. هورتون صدایی می‌شنود

معرفی ۸ کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله

هورتون صدایی می‌شنود درواقع داستان یک فیل است که درجنگل زندگی می‌کند و به صورت تصادفی صداهایی  که از روی یک گرده گلبرگ می‌آید را می‌شنود، صدایی که موجودات دیگر جنگل قادر به شنیدن آن نیستند. هورتون قبول می‌کند که از صداهایی که می‌شنود حفاظت کند هرچند بقیه حیوانات مسخره‌اش می‌کنند و کمکی به او نمی‌کنند. با شروع کارتون بنظر فقط داستانی جالب و سرگم کننده را می‌بینیم اما وقتی جلوتر می‌رویم به مفاهیم عمیقی که توسط انیمیشن به کودک منتقل می‌شوند می‌رسیم. خیلی از اتفاقات انیمیشن با ذهن کودک ارتباط برقرار می‌کند و در بخش هایی پیام‌های آموزنده دارد.

بیشتر بخوانید  شرلوک نومز ؛ نقد و بررسی این انیمیشن و آنچه که پدر و مادرها باید بدانند

۶. پونیو

معرفی ۸ کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله

پونیو کارتونی در مورد تخیل و خلاقیت دوران کودکی است. این داستان جادویی درباره یک پسربچه و رابطه او با ماهی قرمزش است. به همین دلیل داستان ساده ای دارد که به راحتی می توان آن را دنبال کرد. این کارتون خطراتی که یک موجود دریایی (که نیمی شبیه انسان و نیمی شبیه ماهی است) با آن روبرو می‌شود را روایت می کند و کودک سه ساله شما را با دنیایی از ماجراجویی و اتفاقات هیجان‌انگیز روبرو خواهد کرد.

۷. بره ناقلا

معرفی ۸ کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله

بره ساکت اما بازیگوش شخصیت اصلی کارتون است و دست به یك‌سری ماجراجویی‌های خنده‌دار می‌زند. البته آدم‌ها هم در این مجموعه حضور دارند و به نقش‌آفرینی می‌پردازند، اما گوسفندها حرف اصلی را در این مجموعه می‌زنند. شاون شیپ با آن كه گوسفند است، ولی مثل آدم‌ها رفتار می‌كند و از خود خلاقیت و هوش ارائه كرده و به نمایش می‌گذارد.

داستان کارتون بره ناقلا درمورد کشاورز و گله گوسفندانش است و گوسفندان با اینکه ستاره‌های داستان هستند اما حرف نمی‌زنند پس دیالوگی وجود ندارد که ذهن کودک نوپایتان را تحت تاثیر قرار دهد و از طرف دیگر فهم داستان را برای کودک یکساله تا سه‌ساله شما راحت‌تر میکند زیرا وقتی دیالوگی درکار نباشد، این علائم و نشانه‌ها و حركات خاص و بانمك شخصیت‌های مجموعه است كه به بیان احساسات و عواطف این شخصیت‌ها می‌پردازد و حس و حال درونی و روحیه آنها را آشكار می‌كند. همچنین این کارتون علاوه بر سرگرم کردن کودکان، نکات آموزشی ظریفی را در خود گنجانده است که تماشای آن خالی از لطف نیست.

۸. انسان‌های اولیه

معرفی ۸ کارتون عالی برای کودک یکساله تا سه‌ ساله

انیمیشن انسان اولیه از برخورد یک شهاب سنگ به سطح زمین آغاز می‌شود و انسان‌های اولیه‌ای را نشان می‌دهد که از این شهاب سنگ کوچک به عنوان توپ استفاده کردند و شروع به فوتبال بازی کردن می‌کنند. شاید این کارتون داستان منحصر به‌ فرد و متمایز نسبت به دیگر انیمیشن‌های امروزی نداشته باشد، اما سرشار است از لحظات احساسی، خوشحال‌کننده، ناامیدکننده، هیجان‌انگیز و صد البته خنده‌داری که از مهم‌ترین عواملی است که کودک یکساله تا سه‌ ساله شما را مشتاق تماشای آن می‌کند. همچنین در این کارتون مطالب و مفاهیم عمیقی (بخصوص در مورد رقابت در بازی فوتبال) در قالب شوخ‌طبعی بیان می‌شود که علاوه بر کودکان نوپا، بزرگسالان نیز از تماشای آن لذت می برند.

بیشتر بخوانید  انیمیشن 2019 ؛ لیست انیمیشن‌هایی که در سال 2019 منتشر می‌شوند

حرف آخر

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که دنیای کودکی دنیای عجیب، زیبا و رنگارنگی است. کودکان آنقدر در رویا و تخیلات خودشان غرق هستند که می‌توانند یک روز خود را در مقام پادشاه ببینند و روز دیگر، یک سوپرمن باشند. این دنیای فانتزی بسیار دوست‌داشتنی است و شاید، طلایی‌ترین دوران زندگی هر کسی باشد. در این میان انیمیشن‌ ها و کارتون‌های مختلف جزء جدا نشدنی دوران کودکی هستند و تاثیر شخصیت های کارتونی در کودک تا بزرگسالی پابرجا می ماند. پس لطفا در انتخاب کارتونی که کودک نوپای شما به تماشای آن می‌نشیند، دقت کنید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ با ذکر منبع مجاز است